Всеукраїнський конкурс професійної майстерності WorldSkills Ukraine

 

WorldSkills International – це своєрідні Олімпійські ігри для учнів закладів професійної освіти та молодих кваліфікованих робітників. Вони проводяться кожні два роки у міжнародному форматі в різних куточках світу. До руху WorldSkills залучені понад 80 країн світу. В конкурсах професійної майстерності WorldSkills беруть участь 100 млн молодих кваліфікованих робітників.

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності Worldskills Ukraine – це важливий інструмент підвищення престижу робітничих професій, професійної освіти та розвитку державно-приватного партнерства в системі освіти України.

Вперше конкурс WorldSkills Ukraine був проведений у 2016 році. Брати участь у змаганнях можуть учні (студенти) закладів професійної, фахової передвищої або вищої освіти, які опановують відповідні професії. Продемонструвати свої вміння також можуть вже працюючі кваліфіковані робітники віком до 22 років. В межах WorldSkills Ukraine, зокрема, пропонуються позаконкурсні компетенції для учнів закладів загальної середньої освіти.

Організаторами конкурсу в Україні є Міністерство освіти і науки, ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” та Федерація роботодавців України. 

За умовами конкурсу перший, відбірковий етап, проводить місцева влада. Тоді як проведенням другого – фінального туру – опікуються організатори.

У 2019 році Рада директорів WorldSkills International затвердила Федерацію роботодавців України як таку, що представлятиме Україну в цій міжнародній організації.

Партнерами конкурсу також є Федерація металургів України та Укрметалургпром. 

Від початку проведення WorldSkills Ukraine генеральним спонсором змагань виступає металургійна компанія “Метінвест”. Вона, зокрема, забезпечує проведення змагань за 7 компетенціями “Підйом і транспортування вантажів”, “Обслуговування залізничного транспорту”, “Кладка цегли”, “Слюсарні роботи”, “Токарні роботи”, “Електромонтажні роботи” та “Зварювальні роботи”.

Компанія “Інтерпайп” є спонсором компетенції “Мехатроніка”. 

Офіційний сайт конкурсу: http://www.worldskillsukraine.org/