Європейська математична олімпіада для дівчат (EGMO)

У квітні 2019 року в Києві вперше провели Європейську математичну олімпіаду для дівчат (European Girl’s Mathematical Olympiad, EGMO). Захід відбувся під патронатом Міністерства освіти і науки України за сприяння Малої академії наук (МАН).

Федерація металургів України була одним з партнерів EGMO в Україні.

Учасниками олімпіади в Києві стали 50 команд з різних країн світу. Окрім учасників з Європи, до змагань також долучились представники США, Японії, Мексики, Австралії, Канади, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Індії тощо.

Україна бере участь в EGMO з моменту створення олімпіади у 2012 році. За період існування EGMO українська команда тричі визнавалась кращою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося повторити такі високі результати.

Головним партнером олімпіади в Україні виступила компанія UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Довідково.

Міжнародні математичні олімпіади проводяться у світі з 1959 року. Зазвичай більшість учасників таких олімпіад – хлопці. Щоб надихнути дівчат брати участь у математичному русі, 2012 року вперше в Кембриджі провели Європейську математичну олімпіаду для дівчат – EGMO. Талановита молодь швидко підтримала цю ідею, про що свідчить зростання кількості країн-учасниць з року в рік. Якщо 2012-го у першій олімпіаді брали участь 70 дівчат з 19 країн, то у 2019 році – заявки на участь подали 200 дівчат із 50 країн.