ТОП-3 найкраще оплачуваних професій серед підприємств-учасників ФМУ (станом на жовтень 2021 року)

У жовтні середня зарплата працівників металургійних підприємств-учасників ФМУ склала 21 503 грн, тоді як на гірничорудних підприємствах цей показник ще вищий – 22 182 грн. Водночас середня зарплата по економіці України, за даними Держстату, становила 14 045 грн.

Це означає, що робітники гірничо-металургійного комплексу (ГМК) заробляють у понад півтора рази більше середнього по країні. Якщо ж порівнювати зарплати в ГМК з мінімальною зарплатою в Україні, різниця складатиме 3,5 рази на користь промислової галузі.

“На підприємствах ГМК значна кількість працівників працює у важких або шкідливих умовах, і дійсно це одна з причин, чому вони мають отримувати більші зарплати. Але це не єдиний фактор. По-перше, наші підприємства демонструють високу соціальну відповідальність, тому нерідко працівників заохочують преміями, надбавками, 13-ю або навіть 14-ю зарплатою. По-друге, кадрові підрозділи складають працівникам своєрідні стратегії кар’єрного та особистого розвитку. Таким чином людина бачить чітку і зрозумілу траєкторію росту на підприємстві і розуміє, що їй потрібно зробити, щоб отримати більший дохід. Це мотивує працівників підвищувати кваліфікацію, отримувати нові професії і вдосконалювати навички” – пояснив Голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

Федерація металургів України публікує ТОП-3 найкраще оплачуваних професій серед підприємств-учасників Федерації (інформація станом на жовтень 2021 року).

Гірничорудна галузь:

  1. машиніст електровоза (вивіз гірничої маси з кар’єру), Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат – 41 236 грн;
  2. агломератник 6-го розряду, Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча – 40 728 грн;
  3. прохідник підземний 5-6-го розряду, ПрАТ “Суха Балка” – 38 156 грн.

Металургійна галузь:

  1. майстер основної дільниці, Дніпровський металургійний комбінат – 42 196 грн;
  2. горновий доменної печі 8-го розряду, АрселорМіттал Кривий Ріг – 41 216 грн;
  3. сталевар конвертера/мартенівської печі, Запоріжсталь – 40 671 грн.

Коксохімічна галузь:

  1. газівник коксових печей 6-го розряду, Авдіївський коксохімічний завод – 35 248 грн;
  2. люковий 6-го розряду, АрселорМіттал Кривий Ріг – 33 540 грн;
  3. машиніст коксових машин 7-го розряду – 32 626 грн.