Дослідження «окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України»

У вівторок, 24 жовтня, Центр вивчення Росії та окупованих територій і видання “Ділова столиця” представили дослідження “Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України”. Дослідження представили народний депутат України, керівник Центру вивчення Росії та окупованих територій Вадим Денисенко і шеф-редактор видання “Ділова столиця” Віталій Пирович.

У заході взяли участь українські політики та експерти, посли іноземних держав, представники Федерації металургів.

Дослідження містить комплексний соціально-економічний і політичний аналіз процесів, що відбуваються на окупованих територіях Донецької та Луганської. Окремі розділи присвячені макроекономічної ситуації в “ДНР” і “ЛНР”, економіці підприємств ОРДЛО, демографії ОРДЛО і гуманітарних аспектів. Таке всебічне дослідження проведене в Україні вперше.

Трудовий потенціал

За даними дослідження зарплати шахтарів на території ОРДЛО знизилися в 3 рази у порівнянні з 2013 роком. У дослідженні наводяться середні зарплати на вугільних об’єднаннях «ЛНР» за березень 2017 року в російських рублях: “Краснодонвугілля” – 9667, “Ровенькиантрацит” – 6894, “Свердловантрацит” – 7200. У 2013 р. на цих вугільних об’єднаннях зарплати в гривнях були в 1,5 рази вище нинішніх рублевих. А якщо перерахувати рублі в гривні, то вийде, що за роки окупації зарплата шахтарів скоротилася втричі, при тому, що ціни зросли в кілька разів.

На окупованих територіях Донбасу майже не залишилося молоді, яка масово тікає звідти, про це заявив народний депутат фракції БПП Вадим Денисенко, керівник Центру вивчення Росії та окупованих територій, під час презентації дослідження “Окупований Донбас: економіка, демографія, групи впливу. Стратегії для України” .

“Проблема полягає в тому, що вік 20-39 років становить приблизно 27% населення Донбасу. Це критична цифра, яка свідчить про те, що там відбуваються процеси депопуляції. І ця проблема не може вирішуватися фінансово, а тільки комплексними заходами”, – зазначив Денисенко.

Народний депутат вважає, що до цього можна підходити тільки тоді, коли буде державна політика з боку України, яка буде контролювати цю територію.

За матеріалами “Ділова столиця” http://www.dsnews.ua/