ФМУ звернулась до Президента України підтримати позицію українських гірників та металургів щодо недопущення двократного підвищення тарифів на передачу електроенергії

Всеукраїнське об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств металургійного комплексу «Федерація металургів України» звернулося до Президента України Володимира Зеленського щодо необхідності скасування рішення НКРЕКП про двократне підвищення тарифу на передачу електричної енергії.

Наприкінці червня 2020 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийнято попереднє рішення про підвищення тарифу на послуги з передачі електричної енергії ПрАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО» більш ніж у 2 рази, яке передбачається остаточно впровадити 11 липня 2020 року. При цьому, у якості основного обґрунтування подібного різкого підвищення тарифу на передачу електроенергії НКРЕКП висуває необхідність покриття «зеленого тарифу».

Галузь перебуває в глибокій кризі, не тільки в Україні, а й в усьому світі. Збиток українських металургів за 12 міс. 2019 р склав 31 млрд. грн. У 2020 р. збитковість виробництва металургійної продукції зростає – збиток галузі за 1 кв. 2020 р. склав 13,7 млрд. грн. (проти збитку 6 млрд.грн. в II кв. 2019 г.). У всьому світі уряди і регулятори країн ініціюють заходи з підтримки ГМК і промисловості в цілому, розуміючи, що від цього залежить зайнятість, експорт, податки.

Гірничо-металургійний комплекс України є найбільшою галуззю-споживачем електроенергії – 28,7 млн.МВт-годин електроенергії / рік або 24% від загального споживання.

Для збереження промисловості України пропонуємо наступні заходи щодо зменшення тарифного навантаження: залучення кредитів міжнародних банківських закладів, використання зібраної плати за міждержавний перетин, відміна спеціальних обмежень на ціни ДП «Гарантований покупець» тощо. У разі недостатності коштів від зазначених заходів, пропонується здійснити погашення поточної заборгованості із використанням облігацій внутрішньої держаної позики з терміном обігу до 5 років.

Враховуючи важливість зазначеної проблеми, а також з урахуванням політичної відповідальності влади за наслідки, до яких призведе зазначене рішення НКРЕКП, просимо Вас, шановний Володимире Олександровичу, підтримати позицію українських гірників та металургів та сприяти скасуванню підвищення тарифів на передачу електроенергії в Україні», – йдеться у зверненні Федерації металургів  України  до Президента України Володимира Зеленського.