МОП планує розширити співробітництво з Україною

Міжнародна організація праці (МОП) планує розширити вже наявні проекти, а також поглибити співробітництво з Україною. Про це заявив генеральний директор Міжнародної організації праці Жільбер Унгбо під час зустрічі із тристоронніми українськими партнерами: представниками Уряду, профспілок та роботодавців. 

Заступник голови Федерації роботодавців України, голова Федерації металургів України Сергій Біленький взяв участь у зустрічі. 

Спочатку війни МОП активно співпрацює з Україною, зокрема, над проектами збереження зайнятості. Наразі за цим напрямом втілено 2 проекти:

Допомагаємо українцям – підтримує український бізнес

Ідея проекту полягає у підтримці громад через виробництво в Україні. Завдяки партнерам 25 українських компаній виготовили гуманітарні набори та безкоштовно передали їх мешканцям Миколаївської, Харківської, Дніпропетровської та Полтавської областей. Громади отримали допомогу, а бізнес − підтримку виробництва, робочих місць.  

Підтримка і відновлення України

Проект, зокрема, стосується відновлення експорту української продукції. В межах ініціативи роботодавці змогли представити стенд України на двох масштабних виставках в Угорщині та Данії.

Федерація роботодавців України наголосила, що подальша співпраця також має бути націлена на збереження українського бізнесу, який бореться за виживання. Серед проектів партнерства ФРУ пропонує:

  • створення програм повернення та працевлаштування людей, які вимушено виїхали з України через війну;
  • створення програми підвищення кваліфікації або перекваліфікації дорослих;
  • створення програми реабілітації ветеранів війни, їхнє повернення до трудової діяльності;
  • повноцінне повернення принципів соціального діалогу в Україні;
  • виключення рф зі складу країн-членів МОП.

На завершення зустрічі Жільбер Унгбо підтвердив, що МОП й надалі підтримуватиме Україну, а подальші проекти будуть враховувати очікування української сторони.