На базі 4 підприємств ГМК запрацювали перші в Україні кваліфікаційні центри

4 підприємства гірничо-металургійного комплексу створили перші в Україні кваліфікаційні центри. Це дозволить людям, які здобули знання за певною професією неформальним шляхом (через самоосвіту чи навчаючись на робочому місці), пройти незалежну оцінку і отримати сертифікат про присвоєння професійної кваліфікації. Такий сертифікат визнається державою і пришвидшить легальне працевлаштування за професіями, затребуваними серед роботодавців. 

Раніше для отримання диплома за певною професією людина мала пройти щонайменше річне навчання у закладі професійної освіти, скласти державну кваліфікаційну атестацію і тільки тоді отримувала документ. Завдяки кваліфікаційним центрам теоретичне та практичне оцінювання займає кілька місяців, після чого видається сертифікат. 

“Як тільки Національне агентство кваліфікацій створило умови для запуску системи незалежної оцінки професійних кваліфікацій, бізнес одразу відреагував. Тепер навчаючись на робочому місці працівники можуть розраховувати на офіційне підтвердження і визнання знань. Серед професій, за якими зараз проводять оцінювання, слюсар-ремонтник, агломератник, електромонтер, машиніст крана металургійного виробництва, токар, електрогазозварник, стропальник. Ми й надалі будемо підтримувати ініціативи, які розвивають освіту дорослих, навчання впродовж життя, а також спрощують доступ до освіти та роботи”, пояснила очільниця галузевої ради ФМУ Олена Колеснікова.

Перші кваліфікаційні центри створені на базі гірничо-металургійних підприємств у Дніпропетровській області та Запоріжжі. Йдеться про такі підприємства:

  • ПрАТ “Камет-сталь”;
  • ТОВ “Метінвест Криворізький ремонтно-механічний завод”;
  • ТОВ “Метінвест-Промсервіс”;
  • ПрАТ “Запоріжсталь”.

Станом на кінець червня 30 людей вже пройшли незалежну оцінку професійних кваліфікацій та отримали підтверджуючі сертифікати.