Освітній сектор разом із роботодавцями вже зараз мають думати про умови для повернення громадян

За різними оцінками лише 30% людей, що виїхали з України через війну, планують повернутися. Одним із факторів, який впливає на рішення залишитися, є освіта. Діти йдуть до тамтешніх шкіл, підлітки вступають до університетів або коледжів, дорослі проходять курси для працевлаштування. Український освітній сектор, об’єднавшись з роботодавцями, вже зараз має думати про умови для повернення громадян.

Про це розповіла голова Галузевої ради Федерації металургів України Олена Колеснікова під час форуму “Інтернаціоналізація як вимір якості освіти”. Федерація дякує за організацію заходу Запорізькій політехніці та обговорення, як завжди, актуальних питань.

“Разом ми маємо спільну мету – повернути якомога більше українців додому. Доступ до швидкого навчання і отримання доходу грає ключову роль. Все більше людей розуміють, що для отримання роботи потрібно змінити або підвищити кваліфікацію. Заклади вищої освіти разом з нами, роботодавцями, мають вже зараз розробити короткострокові програми, які дозволять одразу працевлаштуватися зокрема і за частковими кваліфікаціями. Більше того, у такий спосіб виші отримають джерело додаткового доходу, а бізнес – підготовленого конкурентного працівника”, – пояснила Олена Колеснікова.

Вона також розповіла, що за кордоном університети пишаються  працевлаштуванням випускників, адже це прямо вказує на якість їхньої підготовки. Заклади постійно ініціюють розроблення спільних із бізнесом навчальних програм, планів та модулів. В Україні ж ситуація протилежна. Бізнес часто має бути наполегливими, а подекуди настирним, щоб розпочати із вишем нову програму.

Ми сподіваємось, що наші заклади вищої освіти стануть драйверами партнерства з бізнесом, будуть більше ініціювати спільних проектів та програм, враховувати бачення роботодавців та активніше залучати під час підготовки студентів.