Роботодавці стали партнерами проекту “Оцінка потреб у навичках в Україні”

Майже 7 млн людей виїхали з України через війну. Мусимо визнати, що частина з них залишиться за кордоном. Але більшість – повернеться додому, в Україну. Вже зараз потрібно подбати про забезпечення цих людей роботою, створення умов для підвищення кваліфікації, перенавчання. Доступ до заробітку буде запорукою добробуту не лише для конкретних родин, а й для відновлення економіки цілої країни! 

За підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку розпочинається проект “Оцінка потреб у навичках в Україні”. Федерація роботодавців України разом з галузевими об’єднаннями бізнесу підтримують цю ініціативу. Очільниця комітету сталого розвитку Федерації роботодавців України, голова Галузевої ради ФМУ Олена Колеснікова сприятиме в отриманні інформації від роботодавців експертами проекту. 

“Майже всі інвестиційні, розвиткові проекти бізнесу зараз заморожені. Втім для розумного розподілення навіть тих невеликих ресурсів, що маємо, треба якісна аналітика. Твереза оцінка ситуації, стану кадрового капіталу і перспективних потреб допоможе приймати розумні рішення як на рівні компаній, так і в державному управлінні. Оскільки жодна європейська країна не переживала тих викликів, з якими зіткнулася Україна, нам ніде черпати досвіду і питати порад. Ми першими беремося за таке масштабне відновлення економіки. Увесь світ вже переконався у сталевій витримці українців, тож не маю сумніву, що й тут ми впораємося” – прокоментувала Олена Колеснікова.

Проект триватиме до травня 2023 року. Його результатом стане аналітичне дослідження, яке надасть репрезентативні дані щодо стану ринку праці у різних секторах економіки та серед різних типів підприємств. 

Завданнями проекту, зокрема, є визначення:

  • поточних та перспективних кадрових потреб бізнесу;
  • професій або спеціальностей, яких потребуватиме поствоєнний ринок праці. Оцінка потреб у перенавчанні або підвищенні кваліфікації; 
  • тенденцій діяльності різних економічних галузей;
  • спроможності підприємств надавати будь-які види підтримки людям, що постраждали внаслідок війни (отримали інвалідність, стали жертвами фізичного або психологічного насилля тощо);
  • чинників, які могли б сприяти створенню нових робочих місць на підприємствах (або реанімації раніше існуючих) та ін.

Партнерами проекту стали Міністерство економіки України, Міністерство освіти і науки України, Державний центр зайнятості, Національне агентство кваліфікацій, Федерація роботодавців України.