Від стану освіти залежить добробут людей і навіть національна безпека, тому політики мають концентрувати увагу на сфері

Часто в Україні сприймають освітню галузь як соціальну або таку, що постійно потребує дотацій. Але це не так. Інвестиції в освіту це інвестиції в краще майбутнє, добробут та навіть національну безпеку. На цьому наголосила очільниця Галузевої ради ФМУ Олена Колеснікова під час виступу на форумі “Україна післязавтра”. 

Вона також підкреслила, що оскільки в Україні добре розвинена промисловість та аграрний бізнес, потрібно на національному рівні говорити про переваги відповідних професій.

“Підприємства гірничо-металургійного комплексу не живуть сьогоденням, а діють стратегічно. Цей бізнес вже давно здійснює багатомільйонні інвестиції в проекти з профорієнтації, навчання на виробництві, підготовку учнів в училищах, спонсорує конкурс WorldSkills Ukraine. Але влада також має будувати позитивну комунікацію довкола пріоритетних для економіки професій. Політики мають говорити про престиж робітничих професій, переваги професійної освіти та цінність людей, які щодня своєю працею зміцнюють економіку країни. Інакше молодь, обираючи кар’єрний шлях, продовжить керуватися стереотипами, і тим самим поглибить розрив між попитом і пропозицією на ринку праці. Правильна комунікація, врешті, стримає і трудову міграцію. Якщо людина знатиме плюси та перспективи роботи в Україні, вона не шукатиме кращого життя закордом, а будуватиме його тут, вдома”, зазначила Олена Колеснікова.

Зокрема, ГМК реалізують проекти з профорієнтації у регіонах, де розміщуються їхні потужності. Наприклад, АрселорМіттал Кривий Ріг на початку лютого провів кількаденний “Ярмарок професій”, який відвідали більше 2 тисяч школярів. Компанія “Метінвест” втілює проект “Steel Tok” це інтерактивна виставка-квест, де підлітки в ігровій формі дізнаються про робітничі професії. 

Учасниками форуму Україна післязавтра” стали майже 180 людей: політиків, громадських діячів, експертів. Вони обговорювали як гарантувати безпеку в Україні, досягти справедливості в суспільстві та забезпечити добробут населення.