Як реформа професійної освіти вплинула на ринок праці? Інформаційна сесія від МОН

Роботодавці багато років інвестують у професійну освіту і відмічають відкритість системи до змін. Щоб закріпити позитивні напрацювання останніх років, потрібно якнайшвидше прийняти новий галузевий закон “Про професійну освіту”. Проєкт документа вже розроблено, зокрема, за участі представників бізнесу, тож у ньому відображено потреби ринку праці.

На цьому наголосила очільниця комітету зі сталого розвитку Федерації роботодавців України Олена Колеснікова під час інформаційної сесії “Результати і досягнення реформи профтехосвіти”. Захід є частиною великого прес-туру, який проводить Міністерство освіти і науки України в межах комунікаційної кампанії про реформу профтеху.

“Однією із болючих проблем професійної освіти довгий час була непрестижність та непривабливий імідж. Через комунікаційні кампанії, участь у глобальних ініціативах на кшталт WorldSkills, проведення профорієнтаційних проєктів, ставлення суспільства до професійної освіти і її випускників помітно змінюється. Окрім цього, багато зроблено для покращення змісту і якості підготовки у профтехах”, – сказала Олена Колеснікова.

Вона також розповіла про успішні профорієнтаційні проекти бізнесу та конкурс професійної майстерності WorldSkills Ukraine, який роботодавці підтримують, зокрема фінансово, з 2016 року.

Так, 2021 року гірничо-металургійна компанія “Метінвест” в межах WSU організувала профорієнтаційний проект SteelTok у Запоріжжі, Кривому Розі та Маріуполі. Там аніматори розповідали про 7 напрямів, за якими проходить WSU, та професії, які за ними стоять. У форматі квесту, через гру та спілкування, учням 8-9 класів пояснювали виробничі процеси у металургії, обов’язки фахівців на ділянках.

В інформаційній сесії також взяла участь народна депутатка України Ольга Коваль, заступник міністра освіти і науки Дмитро Завгородній, голова Національного агентства кваліфікацій Юрій Баланюк, а також генеральна директорка директорату професійної освіти міністерства освіти і науки Ірина Шумік.

Переглянути запис заходу можна за посиланням.