Збільшення податкового навантаження на гірничовидобувну галузь відкладено

На засіданні урядового комітету, участь в якому брав Голова Федерації металургів України Сергій Біленький, вдалося зняти з розгляду проект урядової постанови, яка передбачала багаторазове збільшення податкового навантаження на видобуток корисних копалин.

Металургам вдалося зняти з розгляду проект урядової постанови, яка передбачала багаторазове збільшення податкового навантаження на видобуток корисних копалин. Проект розглядався на засіданні Урядового комітету соціально-економічного розвитку та міжнародного співробітництва, участь в якому брав голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

Проект постанови КМУ “Про затвердження Методики визначення фактичної ціни реалізації для руд чорних, кольорових і легованих металів, ураномістких  руд і обчислення коригуючого коефіцієнта, який застосовується до ставок плати за користування надрами для руд чорних, кольорових і легованих металів, ураномістких руд” передбачав встановлення механізму коригування податкових зобов’язань по платі за користування надрами в залежності від світових цін на товарну продукцію з руд корисних копалин. Пропонувалося включити в базу оподаткування плату за надра і транспортні витрати на доставку руди до споживачів.

Методика збільшувала податкове навантаження на підприємства в 10 разів замість раніше заявлених прем’єр-міністром у 2-4 рази. Внаслідок її застосування гірничо-металургійний комплекс втрачав би 3 млрд доларів на  рік. Це непідйомна сума для галузі, особливо з огляду на триваюче падіння виробництва і військові події на сході країни. Застосування методики в запропонованій редакції для визначення плати за надра загрожує зробити український метал неконкурентоспроможним у порівнянні з російським і китайським. Як результат, зупинка галузі, втрата 600 тис. робочих місць і ризики для суміжників, яких втричі більше – пояснили в Федерації металургів України.

Довідка. Федерація металургів України – всеукраїнське об’єднання обласних організацій роботодавців підприємств гірничо-металургійного комплексу. Учасниками Федерації є найбільші компанії галузі: Метінвест, Індустріальний Союз Донбасу, ІНТЕРПАЙП, Євраз України, АрселорМіттал Кривий Ріг, Феррекспо та інші. Федерація металургів представляє інтереси близько 100 виробничих підприємств галузі, які в сукупності генерують понад 20% ВВП України і дають роботу понад 300 тисячам працівників.

Виписка з протоколу засідання