Доброчесний бізнес не має сплачувати пільгові пенсії за підприємств-боржників: ФМУ захистила інтереси роботодавців під час засідання комітету ВРУ

Бізнес, який сумлінно відшкодовує пільгові пенсії, не повинен компенсовувати державі видатки за підприємств-боржників.

Врахувавши позицію Спільного представницького органу сторони роботодавців та Федерації металургів України, комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за підсумками засідання у середу, 6 жовтня 2021 року, рекомендував повернути на доопрацювання урядовий проект закону №4408, який створював зазначений ризик.

Законопроект стосується відшкодування Пенсійному фонду України витрат на виплату та доставку пенсій робітникам, які працювали на важких та шкідливих робочих місцях за Списком №1 або за Списком №2. Проект закону передбачає звільнення роботодавців від відшкодування пільгових пенсій за колишніх працівників. Натомість роботодавці мають сплачувати за працівників, які зараз працюють на таких робочих місцях, підвищену ставку ЄСВ: 37% – за робітників зі Списку №1 та 29% – зі Списку №2.

За таких умов більшість підприємств, які не мають заборгованостей з відшкодування витрат на пільгові пенсії, збільшили б свої видатки у середньому на 20%. У масштабах країни це близько 4 млрд грн на рік необґрунтованих додаткових витрат для бізнесу.

“Урядовий законопроект фактично перекладає фінансові зобов’язання із підприємств-боржників на доброчесний бізнес, який не має і ніколи не мав боргів перед Пенсійним фондом України. Тобто ті, хто сумлінно платив раніше, почнуть платити ще більше, а хто з різних причин ухилявся – і надалі ухилятиметься. В цьому немає ні логіки, ні справедливості. Ми дякуємо народним депутатам профільного Комітету ВРУ, які вивчили аргументи всіх зацікавлених сторін і прийняли виважене рішення”, – пояснив Голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

Наразі заборгованість підприємств з пенсійного забезпечення робітників, яких віднесено до Списків №1 та №2, складає понад 15 млрд грн. Найбільше таких заборгованостей мають державні підприємства.

Нагадаємо, що раніше Федерація металургів України зверталася до Президента України щодо недопущення двократного підвищення тарифів на передачу електроенергії.