ФМУ знову представлятиме роботодавців у тимчасовому складі НАЗЯВО

Очільниця галузевої Ради Федерації металургів України Олена Колеснікова представлятиме інтереси роботодавців у тимчасовому складі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Розпорядження, яким визначено тимчасових членів агентства, було прийнято у четвер на засіданні Уряду. Сьогодні, 3 грудня 2021 року, члени агентства провели перше засідання у змішаному форматі (онлайн та оффлайн), на якому обрали голову та його заступників.

“Роботодавці гірничо-металургійного комплексу всебічно включені до трансформацій в освіті. Зокрема, через представництво в НАЗЯВО, можемо контролювати якість освітніх програм у вишах, аналізувати діяльність закладів і загалом покращувати вищу освіту в Україні. Металургійний бізнес потребує не тільки робітничих кадрів, а й фахівців із вищою освітою. Якість їхньої підготовки, рівень знань, є надзвичайно важливими, тож агентство є одним із майданчиків для впливу на покращення їхньої підготовки”, – сказала Олена Колеснікова.

В попередньому складі НАЗЯВО Олена Колеснікова очолювала Комітет з питань стандартів та економіки вищої освіти. Цей комітет, зокрема, погоджував розроблені Міністерством освіти і науки стандарти освітньої діяльності та стандарти вищої освіти за кожною спеціальністю.

Довідково.

У жовтні 2021 року Касаційний адміністративний суд скасував рішення Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року щодо затвердження складу НАЗЯВО. Це заблокувало роботу агентства. Як наслідок виникла загроза затримки отримання тисяч дипломів випускниками освітніх програм вишів, які перебувають в процесі акредитації НАЗЯВО.

У листопаді 2021 року Верховна Рада України прийняла Закон щодо функціонування НАЗЯВО, яким дозволила Уряду затвердити його тимчасовий склад і, відповідно, частково відновити роботу. 

Нагадаємо, що на форумі “Людський капітал – 2030” представниця ФМУ назвала законопроекти, які мають вплинути на підготовку кадрів для підприємств ГМК.