Ізоляція металургійного бізнесу росії: українські роботодавці звернулися до Лондонської біржі металів

Лондонська біржа металів (ЛБМ) має призупинити торгівлю металами усіх російських компаній. Зараз торгівлю обмежено лише до компаній, які потрапили під санкції Великобританії, ЄС та США, однак така політика має застосовуватись до всього металургійного бізнесу країни-агресора. З таким закликом сьогодні, 11 березня 2022 року, звернувся голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник та голова Федерації металургів України Сергій Біленький до ЛБМ. 

“Багато підконтрольних російським олігархам компаній, які зараз перебувають під санкціями, продовжують торгівлю на ЛБМ і навіть отримують премії в результаті підвищення цін на основні метали. Відкриті торгові платформи, надані ЛБМ, дозволяють компаніям, які потрапили під санкції, уникнути необхідного тиску. Ми вважаємо, що такого розвитку подій не можна допустити”, – йдеться у листі української сторони до ЛБМ.

Попередньо Лондонська біржа металів вже виступала із заявою з приводу взаємодії із компаніями (брендами), які потрапили під санкції. Однак цього недостатньо, щоб ізолювати країну-агресора від цивілізованої бізнес-спільноти. Тож українська сторона наполягає на тому, щоб ЛБМ продемонструвала позицію щодо війни в Україні та зробила внесок у зупиненні численних порушень міжнародного права.

Довідково.

24 лютого російська федерація розпочала “спеціальну операцію з денацифікації та демілітаризації” України. Фактично ж, російські війська вторглися на територію України і посягнули на її суверенітет. 

російські війська почали атакувати цивільну інфраструктуру по всій території країни: школи, лікарні, дитячі садочки, приватні та багатоквартирні будинки, інші будівлі громад потрапили під обстріли та авіаудари. У відповідь на ці злочини іноземні партнери України почали вживати заходи та публічно засуджувати агресію рф. Більше того, міжнародна спільнота також засудила дії білорусі, яка підтримала військові дії росії та виступила плацдармом для наступу на Україну.

Раніше, український Уряд, представники роботодавців та профспілок зверталися до Міжнародної організації праці з вимогою виключити російську федерацію і білорусь з переліку країн-членів організації.