Підтримка людей з інвалідністю та їхній доступ до робочих місць: ФМУ взяла участь у круглому столі з депутатами та громадським сектором

Люди з інвалідністю мають отримувати сталу підтримку від влади, роботодавців та суспільства. Але у випадку з ринком праці потрібно збалансувати інтереси, зберегти об’єктивність у прийнятті рішень. 

Під час круглого столу “Соціальна підтримка та реабілітація осіб з інвалідністю” учасники обговорили, зокрема, законопроекти та інші нормативні акти, які стосуються працевлаштування людей з інвалідністю. Захід відбувся сьогодні, 9 листопада 2021 року, на базі Всеукраїнського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, що на Київщині. 

“Безперечно, люди з інвалідністю потребують особливої уваги з боку сторін соціального діалогу, зокрема роботодавців. Однак законодавчі ініціативи мають враховувати реальний стан справ. Наприклад, зараз існує конкретна вимога законодавства: 4% робочих місць на підприємстві мають надаватися для працевлаштування осіб з інвалідністю. З одного боку, це позитивне рішення, яке гарантує доступ до роботи та соціалізації. Але, наприклад, для підприємств гірничо-металургійного комплексу втілити цю вимогу в життя майже неможливо. По-перше, існує реальний дефіцит людей з інвалідністю, які готові працювати на промислових підприємствах. По-друге, до 50% робочих місць в гірничо-металургійному комплексі  це робочі місця, атестовані за Списками 1 та 2 (особливо шкідливі і особливо важкі умови праці), де людям з інвалідністю об’єктивно неможливо працювати”, – пояснив Голова Федерації металургів України Сергій Біленький. 

Учасниками круглого столу були представники громадських організацій, Державного центру зайнятості, Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю, уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності, народні депутати. 

Після обговорення особливостей працевлаштування осіб з інвалідністю, голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Верховної Ради України Анатолій Остапенко запропонував створити робочу групу, яка вивчила б це питання. До складу групи мають увійти представники роботодавців, профспілок, центру зайнятості та народні депутати. 

Нагадаємо, що раніше ФМУ презентувала звіт про роботу у 2021 році.