Працюючи над розвитком громад, бізнес може стати ефективним інструментом в руках місцевої влади, але для партнерства потрібна зацікавленість обох сторін

На фото – О. Колеснікова

Після реформи децентралізації місцева влада отримала багато інструментів впливу, однак ще не навчилася використовувати їх ефективно. Часто управлінці бачать партнерів у закордонних інвесторах, хоча поруч є підприємство, яке теж хоче співпрацювати. Український бізнес сьогодні зацікавлений вкладатися у підготовку людей, надавати ресурси для розвитку громади. Для цього місцевій владі треба будувати діалог з підприємствами, проявляти зацікавленість.

Сьогодні, 29 жовтня 2021 року, в межах конференції “На шляху до Лугано: Децентралізація” про це розповіла голова галузевої ради Федерації металургів України Олена Колеснікова. 

“Якщо місцева влада та бізнес активніше співпрацюватимуть, у нас буде більше шансів пролобіювати проекти регіонального розвитку на центральному рівні. Крім того, щодня роботодавці стають все більше соціально відповідальними. У сфері металургії, якщо компанія експортує продукцію, його потенційні покупці оцінюють ризики, зокрема, через проекти соціальної відповідальності продавця. Чи інвестує бізнес в освіту, медицину чи іншу соціальну сферу, чи є він екологічним. Усе це впливає на рейтинг компаній на міжнародних ринках. Бізнес зацікавлений у співпраці з регіонами. Однак місцева влада також має бути ініціативною у цьому питанні”,  пояснила Олена Колеснікова

Одне з питань, яке об’єднує інтереси місцевої влади та бізнесу професійна освіта. Нині повноваження з управління та фінансування закладами передані на обласний рівень. Тобто місцева влада повинна підтримувати їхні проекти розвитку. Водночас бізнес, який потребує значного кадрового ресурсу, давно інвестує великі кошти в підготовку як потенційних працівників, так і тих, хто вже працює на виробництвах. Наприклад, вже 6 років поспіль роботодавці, зокрема металургійної сфери, підтримують Всеукраїнський конкурс фахової майстерності WorldSkills Ukraine. Він є потужним заходом з профорієнтації, який показує переваги професійної освіти, робить її престижною в очах молоді. Також він спонукає молодь залишатися в регіонах.

“Коли центральна влада спрямовує на місця субвенцію, це часто трактується як “дотація”. Тоді як ці кошти треба розглядати як інвестицію. Якщо ми застосовуємо стратегічний підхід, плануємо на 5 чи 10 років вперед, важливо розуміти, як ця субвенція вплине на економіку регіону в перспективі через 3-5 років. Метою усіх цих зусиль є створення умов для розвитку людського капіталу. Тобто будуючи економічну стратегію місцеві управлінці мають реально оцінювати, чи матимуть кадровий ресурс для її реалізації. І тут бізнес стане їхнім кращим союзником”,  додала Олена Колеснікова.

Довідково.

Конференція “На шляху до Лугано: Децентралізація” відбулась у змішаному форматі (онлайн та офлайн) у м. Києві. Захід є етапом підготовки до V Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022, яка відбудеться наступного року в швейцарському місті Лугано. 

У заході “На шляху до Лугано: Децентралізація”, зокрема, взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та Віце-президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс.

Нагадаємо, що раніше представники Федерації металургів України взяли участь у вебінарі “Підвищення якості та конкурентоспроможності вищої освіти в нових економічних умовах”.

Більше фото за посиланням.