Стартував Всеукраїнський тиждень професійної освіти

Федерація металургів України підтримує заходи, які покращують імідж робітничих професій та популяризують професійну освіту. Про це зазначила очільниця галузевої ради Федерації металургів України Олена Колеснікова сьогодні, 22 листопада 2021 року, під час відкриття Всеукраїнського тижня професійної освіти. Його проводить Міністерство освіти і науки спільно з роботодавцями, міжнародними партнерами та представниками регіонів. 

Під час онлайну з вітальним словом до учасників звернувся заступник керівника Офісу Президента України та голова Ради з питань розвитку професійної освіти при Президентові України Олексій Дніпров. 

Він розповів, що вже 5 років поспіль за підтримки Європейської комісії проводиться Європейський тиждень професійної освіти. Торік участь у заході взяли майже 40 країн європейського регіону. Під час форумів та дискусій освітяни обмінюються кращими практиками розвитку профосвіти у своїх країнах, діляться проблемними питаннями. Всеукраїнський тиждень професійної освіти проходить в Україні вперше, але він має усі шанси стати традиційним для освітньої галузі. Заходи мають посилити співпрацю усіх, хто зацікавлений у розвитку професійної освіти, сприяти позитивному сприйняттю цієї освіти суспільством.

Під час відкриття, зокрема, був презентований новий законопроект “Про професійну освіту”. У ньому буде запроваджено низку змін, зокрема у термінах. Наприклад, замість терміну “професійно-технічна освіта” планується використання терміну “професійна освіта”. Заклади зможуть застосовувати термін “професійний коледж”, а випускники отримуватимуть дипломи “спеціаліста”. 

Ми як Федерація постійно підтримуємо ініціативи, спрямовані на популяризацію професійної освіти, пришвидшення реакції цієї освітньої ланки на зміни ринку праці. 

Як пояснила представниця Федерації Олена Колеснікова: “Для бізнесу дуже важливо, що у новому законопроекті охоплено усю систему професійної освіти. Там виписане навчання на виробництві (робочому місці) як окремий вид. Крім того, роботодавці гірничо-металургійної сфери вже давно інвестують в популяризацію професійної освіти, приміром, через проведення конкурсу Worldskills Ukraine. Наразі змагання є одним з найголовніших інструментів популяризації професійної освіти в Україні. Сподіваємось, що в майбутньому більше роботодавців будуть готові підтримувати Worldskills Ukraine – фінансово, комунікаційно, ідейно чи в будь-який інший спосіб”.

Спікери наголосили, що найбільше професійна освіта потребує співпраці з роботодавцями. Тільки через постійний діалог вони разом зможуть якісно готувати учнів і, відповідно, забезпечити підприємства професійними кадрами.

Впродовж 22-26 листопада планується щодня проводити заходи на національному рівні – загалом 5 активностей. Серед них: презентація напрямів Програми ЄС Еразмус+, на які можуть подаватися заклади професійної та фахової перевищої освіти, квест щодо професій сектору енергоефективності, презентація проектів з профорієнтації, майстер-класи з організації змішаного та дистанційного навчання тощо. Заходи транслюватимуться на сторінках МОН у соціальних мережах. 

Сотні активностей відбудуться на регіональному рівні – вебінари, майстер-класи, екскурсії та лекції. Їх проведуть заклади професійної освіти та їхні учні, представники управлінь освіти. 

Компанія “АрселорМіттал Кривий Ріг” підтримає проведення тижня профосвіти. Так, вони проведуть в онлайн-форматі 2 заходи: вебінар “Магія сталі”, на якому познайомлять учнів та викладачів закладів профосвіти з програмами стажування на підприємстві, та вебінар з фахівцями Арселору щодо кар’єрних можливостей (написання резюме, поведінки на співбесідах тощо). Наживо відбудеться виробнича екскурсія “Teacher Pro”. Учням та викладачам профтехів покажуть головні виробничі потужності криворізького підприємства. 

Ініціатором проведення тижня профосвіти стала Рада з питань розвитку професійної (професійно-технічної) освіти при Президентові України. 

Нагадаємо, що нещодавно Олена Колеснікова взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції щодо дуальної освіти у вишах.