Законопроект щодо мобінгу є важливим для захисту прав працівників, але має багато неточностей і потребує доопрацювання

Недотримання робочої етики, приниження і тиск на працівників є неприпустимими. І шлях цивілізованої країни – створити юридичні умови, щоб кожен міг захистити свої права. Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо протидії порушенню прав у сфері праці (№5748), який і має врегулювати це питання. Однак документ потребує доопрацювання, зокрема із залученням роботодавців гірничо-металургійного комплексу.

Наразі законопроект розміщено на сайті ВРУ. Сьогодні, 4 листопада 2021 року, членам Ради Федерації металургів України розказали про особливості проекту документа і кроки, які робить Федерація задля захисту інтересів роботодавців галузі. 

Наприклад, у законопроект важливо внести чіткий алгоритм дій, якщо роботодавець або працівник стикнулися з мобінгом. 

“Зараз вже з’явилася практика притягнення до відповідальності за фактом булінгу або цькування. І вона поширюється переважно на інші сфери життя. Але у нормативці з булінгом є зрозуміла процедура: як виявити, зафіксувати факт цькування, провести розслідування. У випадку з мобінгом також потрібно виписати такі критерії. Вони дадуть бізнес-середовищу чітке розуміння того, що може вважатися мобінгом”, – пояснив Голова ФМУ Сергій Біленький.

Важливо, щоб фінальний документ враховував права та обов’язки як працівників, так і роботодавців. Тому до моменту винесення законопроекту до першого читання він має бути обов’язково доопрацьований та уточнений.

Нагадаємо, що у м. Кривий Ріг проходить засідання Ради Федерації металургів України.