У грудні ВРУ розгляне законопроекти щодо мобінгу та національної системи кваліфікацій – роботодавці надали зауваження до обох проектів документів

Автор фото: АрселорМіттал Кривий Ріг

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендуватиме народним депутатам розглянути законопроект щодо мобінгу (№ 5748) та національної системи кваліфікацій (№ 4147). Відповідне рішення було прийнято сьогодні, 17 листопада 2021 року, під час засідання комітету. 

Наразі законопроект щодо протидії порушенню прав у сфері праці (№ 5748) рекомендували розглянути у першому читанні. Попередньо роботодавці надавали свої зауваження до тексту документа. На думку представників роботодавців, цей законопроект є потрібним та дієвим інструментом для захисту прав працівників на підприємствах. Але важливо дотримуватися балансу інтересів, чути позицію бізнес-спільноти. 

“Усі наші зауваження відображають позицію роботодавців, інтереси яких ми представляємо. Більшість правок стосуються врегулювання процедурних питань, які мають створити запобіжники для масових зловживання з боку працівників. Ми не заперечуємо, що роботодавці мають нести відповідальність за випадки мобінгу на підприємстві. Водночас наслідки мають наставати після винесення конкретних судових рішень. Окрім суду до розгляду таких випадків можуть залучатися контролюючі органи Держпраці. Дякую авторам законопроекту за відкритий діалог у процесі прийняття рішення і сподіваюсь, що до другого читання вдасться узгодити усі положення законопроекту”, – зазначив заступник Голови Федерації роботодавців України, голова Федерації металургів України Сергій Біленький. 

Під час підготовки законопроекту до другого читання також будуть розглянуті зауваження профспілок. 

За результатами засідання комітету, зокрема, було рекомендовано розглянути у другому читанні законопроект щодо функціонування національної системи кваліфікацій (№ 4147). Він передбачає низку дерегуляційних норм, вводить у трудове законодавство поняття часткових кваліфікацій, створює умови для ефективної роботи Національного агентства кваліфікацій та галузевих рад з розроблення профстандартів.

“З нашого боку законопроект № 4147 повністю підтримується. Більше того, представники роботодавців та профспілок брали активну участь у його доопрацюванні, тож він враховує позицію сторін соціального діалогу. Сподіваємося на підтримку законопроекту в залі парламенту”, підкреслив Сергій Біленький.

Нагадаємо, що раніше представники ФМУ взяли участь вебінарі “Підвищення якості та конкурентоспроможності вищої освіти в нових економічних умовах”.