Інтегровані підходи до прогнозування та узгодження попиту і пропозиції на ринку праці – досвід єс та країн східного партнерства

Європейський фонд освіти (ЄФО) спільно з Генеральним директоратом Європейської комісії з питань зайнятості, соціальних справ та соціальної інтеграції 10-12 червня 2015 року в Гельсінкі (Фінляндія), провів семінар «Інтегровані підходи до прогнозування і погодженням попиту і пропозиції на ринку праці – досвід ЄС і країн Східного партнерства».

Європейський фонд освіти (ЄФО) спільно з Генеральним директоратом Європейської комісії з питань зайнятості, соціальних справ та соціальної інтеграції 10-12 червня 2015 року в Гельсінкі (Фінляндія) провів семінар «Інтегровані підходи до прогнозування і погодженням попиту і пропозиції на ринку праці – досвід ЄС і країн Східного партнерства» з метою надати експертну підтримку і сприяти обміну досвідом для шести країн Східного партнерства (Україна, Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова).

Семінар організовано в рамках Робочої програми II Платформи Східного партнерства на 2014 – 2017 роки, в якій узгодження попиту і пропозиції на ринку праці було визначено в якості одного із загальних пріоритетних напрямків для країн Східного партнерства.

Від України в семінарі взяли участь представники Академії наук України, МОН, Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Державної служби зайнятості, Держстату, Федерації металургів України.

У 2015 році діяльність проекту зфокусується на наступних темах:

  1. Три ключові функції прогнозування і узгодження попиту і пропозиції на ринку праці в дії: 1) Збір даних (інформації); 2) Дослідження та поширення даних серед різних учасників системи; 3) Заходи, спрямовані на узгодження попиту і пропозиції на ринку праці.
  2. Структура системи прогнозування і узгодження попиту і пропозиції на ринку праці: інституційні моделі, які беруть участь установи, ролі та взаємодія, інструменти. Необхідні умови та потенціал.
  3. Ранні системи попередження, які засновані на сигналах з ринку праці: типи, надійність, користувачі.
  4. Використання сигналів прогнозування потреб на робочу силу для розробки більш ефективних підходів та для управління.

Матеріали семінару: